1 клас “Навколишній світ” автор Т.О. Пушкарьова

Програма інтегрованого курсу «Навколишній світ», що забезпечує виконання програм навчального предмету «Я у світі» через відповідну реалізацію галузі «Суспільствознавство» та предмету «Природознавство» з однойменною назвою галузі розроблена у відповідності до Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 462.

У змісті інтегрованого курсу “Навколишній світ” поєднуються елементи природознавства, суспільствознавства, екології, етики, естетики, українознавства, літератури та мистецтва.

Основними структурними компонентами курсу є: науково-пізнавальний (система знань про природу і місце в ній людини), діяльнісний (навчально-пізнавальна, практична та ігрова діяльність) і ціннісний (система цінностей у ставленні до природи, людей і себе).

Курс «Навколишній світ» побудовано на основі загальнодидактичних принципів, діяльнісної і особистісно зорієнтованої технологій навчання і виховання учнів.

«Навколишній світ» у 1-му класі чотирирічної початкової школи (2 години на тиждень) розкриває ідею: «Поряд з нами – цілий світ». Системоутворюючою основою змісту є його зв’язок з життям, акцентування уваги на конкретних явищах і об’єктах природного, предметного та соціального середовищ, у яких перебуває дитина. Найважливішими завданнями курсу «Навколишній світ» у 1-му класі є формування комунікативних та необхідних дослідницьких умінь, правильної поведінки в школі і вдома, виховання патріотичних почуттів, любові до рідного краю, його природи, до своєї сім’ї, плекання інтересу до школи, до навчання.

Програма 1-го класу базується на таких основних розділах: «Школа радо нас вітає», «Здоровим будь», «Мій рідний край, моя країна», «Сонце і Небо, Земля і Вода».

NS_1_1  NS_1_2   NS_1_3  NS_1_4

 

Posted in 1 клас, Література для початкової школи, Навколишній світ 1-4 класи and tagged , , .

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *