Педагогічна технологія “Росток” в умовах реалізації Нової Української Школи

Сьогодні виникає багато запитань від батьків, вчителів та керівників навчальних закладів з приводу можливостей використання педагогічної технології «Росток» в умовах Нової Української Школи.

Нова Українська Школа має сучасну освітню концепцію, яка не прив’язана жорстко до конкретних підручників. У навчальному процесі важлива реалізація основних положень цієї концепції.

Пункт 3. статті 2 Закону «Про освіту» засвідчує: «Суб’єкт освітньої діяльності має право самостійно приймати рішення з будь-яких питань у межах своєї автономії, визначеної цим Законом, спеціальними законами та/або установчими документами, зокрема з питань, не врегульованих законодавством». Новий Закон передбачає можливість для кожного навчального закладу використання сучасних варіативних, авторських програм, підходів до навчання та виховання дітей, більшу педагогічну свободу для вчителя.

За результатами багаторічних досліджень, з 2014 року педагогічний проект «Росток» реалізується як педагогічна технологія розвитку дітей (наказ МОН від 06.08.2014 № 905 «Про завершення дослідно-експериментальної роботи за науково-педагогічним проектом «Росток» у початковій школі та впровадження педагогічної технології «Росток» у ЗНЗ»).

Отже, Міністерство освіти та науки України рекомендувало педагогічну технологію розвитку дітей «Росток» до впровадження у загальноосвітніх навчальних закладах України. Педагогічна технологія «Росток» може використовуватись у всіх навчальних закладах незалежно від типу та навчального плану.

Ця розвивальна технологія стовідсотково відповідає новим підходам і концепції Нової Української Школи, новим освітнім стандартам. Технологія «Росток» гнучка й варіативна, побудована на тих самих принципах, що й Нова Українська Школа: інтеграція, діяльнісний підхід, системність та екологізація освіти, особистісний підхід до учасників навчального процесу, розвиваюче навчання та виховання. Педагогічна технологія розвитку дітей «Росток» успішно працює на цих принципах понад 20 років і підтверджує їх результативність.

Таким чином «Росток» може успішно використовуватися і надалі, в умовах Нової Української Школи. «Росток» допоможе кожному навчальному закладу більш ефективно реформувати навчальний процес і, звичайно, розвивати ідеї Нової Української Школи.

Дякуємо за запитання і зацікавленість в якості навчання наших дітей.

 

Posted in Новини.

Comments are closed.